Babcia od bajek, Dziadek od zagadek

Dzień Babci i Dziadka to święta, w które warto poświęcić więcej czasu swoim dziadkom i pokazać im, jak duże znaczenie mają oni dla nas.

Nie wiem czy państwo wiecie skąd się w Polsce wziął Dzień Babci?

W Polsce Dzień Babci obchodzimy od 1964 roku – pomysł na to święto pojawił się na łamach czasopisma „Kobieta i życie”. Jednak nie we wszystkich krajach to święto obchodzi się 21 stycznia. Tak jest w Polsce, Bułgarii i Brazylii, ale już na przykład w Hiszpanii Dzień Babci celebrowany jest 26 lipca. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie odpowiednikiem naszego Dnia Babci i Dnia Dziadka jest Narodowe Święto Dziadków, znane jako National Grandparents Day a jego symbolem jest niezapominajka. Powstał nawet hymn na cześć dziadków – „A Song for Grandma and Grandpa”

Przedszkolaki pamiętają o swoich najbliższych. Wiedzą, że to oni mają dla nich wiele cierpliwości i czasu, a nade wszystko ogrom miłości. Dlatego wokół dnia ich święta, odbywają się, w każdej grupie uroczyste spotkania poświęcone seniorom. Dzieci recytują wiersze i śpiewają piosenki dedykowane najbliższym oraz wręczają samodzielnie wykonane upominki. Każda grupa wiekowa stara się mile zaskoczyć swoich bliskich, aby okazać swą wdzięczność i pamięć.

Małgorzata Wiercioch