Dzień Dyni

26 października(piątek) obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dyni. W tym dniu wszystkie dzieci brały udział w  zabawach i aktywnościach, których tematem przewodnim była dynia. W  trakcie zajęć przedszkolaki zapoznały się z wyglądem różnych gatunków dyń, dowiedziały się co dynia ukrywa w środku  i jakie ma właściwości zdrowotne. Również na zajęciach z języka angielskiego dzieci  uczestniczyły w różnych dyniowych zabawach, zaśpiewały piosenkę ”Five little pumpkins”, wysłuchały bajki pt: ”Spookley the Square Pumpkin”. Szczególnym zadaniem tego dnia było ozdabianie dyni. Dzieci z wielkim przejęciem dekorowały warzywa: malowały farbami, ozdabiały plasteliną, cekinami , papierem kolorowym. Efekt pracy dzieci można było  podziwiać  w  holu przedszkola, gdzie została zorganizowana dyniowa wystawa. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło też  degustacji dyniowej zupy, która smakowała przepysznie!

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i podzielenie się wypróbowanymi przepisami na dyniowe potrawy.

M. Basiak-Stręk, I. Mirecka, A. Kołodziejczyk, A .Baran