Dzień Kota

W dniu 14 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kota. Wszystkie dzieci od samego rana uczestniczyły w zajęciach, których celem było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych zwierząt. Aby bardziej upodobnić się do swoich czworonożnych przyjaciół, przedszkolaki  własnoręcznie wykonały kocie maski  a na buziach dzieci domalowane zostały kocie noski i wąsy. W trakcie zajęć przedszkolaki opowiadały o swoich domowych pupilach, pokazywały zdjęcia, dzieliły się ciekawostkami i doświadczeniami , wymieniały zasady prawidłowej opieki nad kotem.  Dzieci brały udział w różnych  „kocich” zabawach  i konkursach, między innymi w konkursie „sprytne kotki” z wykorzystaniem włóczki ,  konkursach sprawnościowych tj. ”kotki do mety”, toczenie motka. W trakcie zajęć z języka angielskiego dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowo – naśladowczych, zaśpiewały „Cat Song”, oglądały bajki „Puss in Boots”, „Tom and Jerry”. Przedszkolaki wykonały wiele prac plastycznych, które można było podziwiać na tablicach a „kocie”  zabawy wyzwoliły u dzieci dużą aktywność i  przysporzyły wiele radości w tym dniu.

M. Basiak-Stręk, I. Mirecka, K. Hodana