Dzień Kropki

14 września, przedszkolaki z gr IV F obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Ten niezwykle kreatywny i pełen zabawy dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania historii małej Vashti, która jest bohaterką książki Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Sala przedszkolna zamieniła się w pracownię twórczego myślenia i kreatywności. Podczas tworzenia „kropki naszych talentów” okazało się, ku zdziwieniu niektórych, że każdy ma jakiś talent, a tego dnia każdy przedszkolak próbował go odkryć. Powstały kreatywne „kropkowe dzieła sztuki”, dzieci doskonaliły umiejętności matematyczne przeliczając kropki, tworząc zbiory, czy uczestnicząc w zabawach z kropką w roli głównej.
Dzień Kropki przypomina o wyjątkowości każdego dziecka i zachęca by słowa „nie potrafię” zamieniać na „potrafię” ciesząc się z każdego dziecięcego sukcesu.