Happy Easter – zabawy dla młodszych i starszych

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W dniu 23.03.2018 grupa IV D oaz klasa IV C uczestniczyły  w zajęciach integracyjnych  „Happy Easter” przeprowadzonych w Szkole Podstawowej nr 149. Były to kolejne zajęcia z cyklu wdrażania elementów kulturowych Wielkiej Brytanii, które tym razem przybliżyły naszym przedszkolakom  obyczaje i  tradycje  Wielkanocne. Na początku zajęć wszyscy przedstawili się w języku angielskim po czym dzieci obejrzały prezentację multimedialną  ,w trakcie której  zapoznały się  z potrawami  świątecznymi tj. Hot Cross Buns czy Easter Pudding. Następnie  przedszkolaki wzięły udział w zabawie ruchowej „ rolling eggs” (toczenie jajek do mety) oraz w zabawie naśladowczej  do piosenki „ I’m the Easter Bunny”. W drugiej części  zajęć dzieci starsze i młodsze współpracowały ze sobą w kilkuosobowych zespołach realizując wspólnie zadania takie jak : układanie puzzli i dobieranie do nich właściwego napisu oraz kolorowanie papierowych jajek. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy zabaw zostali nagrodzeni naklejkami.

Małgorzata Basiak-Stręk

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.