Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach

W środę 7.03.2018r. dzieci z grup 5 i 6-letnich uczestniczyły w spektaklu przygotowanym przez Straż Miejską. Na scenie auli w sąsiedniej Szkole Podstawowej nr 149 w profesjonalnym przedstawieniu zatytułowanym „Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach” wystąpili krakowscy strażnicy miejscy. Śledząc historię Adasia, dzieci utrwaliły informacje dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi oraz właściwego zachowania się w stosunku do obcych zwierząt. Spektakl uświetniły rytmiczne piosenki grane i śpiewane przez strażników miejskich, a także postać smoka – Barbakusa. Strażnikom gratulujemy talentów aktorskich, a dzięki tak ciekawej formie profilaktyki, zdobyte wiadomości pozostaną w głowach naszych przedszkolaków na dłużej.