Matematyka po niemiecku

W dniu 30.09.2019 r. przyszła do grupy IV A mama Julii i prowadziła zajęcia z językiem niemieckim w tle. Na początku wszystkie dzieci przedstawiły się w języku niemieckim i powiedziały, jak się czują. Potem przywitaliśmy się próbując śpiewać piosenkę w póki co obcym języku. W dalszej części zajęć dzieci uczyły się liczyć po niemiecku od 1 do 10. Próbowały odgadnąć zagadki o liczbach i zapamiętać kilka słów niemieckich z piosenki o cyfrach. Dzieci spróbowały swoich możliwości podczas zabawy dydaktycznej „1, 2 – bum”. Potem dzieci zabierały tyle klocków z dywanu, ile powiedziała mama Julii. Zadanie było utrudnione, bo liczby były mówione w języku niemieckim. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa w „Głuchy telefon”, który przekazywał „eins” i „zehn”. Na zakończenie zajęć dzieci miały pokolorować cyfry najpiękniej, jak potrafią.

Beata Wesołek