Nocowanie w przedszkolu

W dniu 16 listopada 2018 r. chętne dzieci z grup IV A oraz IV D spotkały się, w późnych godzinach popołudniowych w przedszkolu, by wspólnie przeżyć niezwykłą przygodę – „nocowanie w przedszkolu”.

Po pożegnaniu się z rodzicami, dzieci złożyły uroczystą przysięgę: „My przedszkolaki przysięgamy tego wieczoru i nocy być odpowiedzialni, prezentować pogodę ducha, dobry humor i okrutną chęć zabawy. Nie będziemy marudzili, narzekali, płakali i pokażemy wszystkim, jacy jesteśmy wspaniali. Przysięgamy!”, którą przypieczętowały odciskiem swojej dłoni. Następnie przystąpiliśmy do wspólnej zabawy, prowadzonej metodą pedagogiki zabawy KLANZA. Proponowane działania uwalniały, w dzieciach kreatywność w różnych sferach – plastycznej, muzycznej, językowej. Przedszkolaki, podzielone na cztery zespoły – krainę żółtą, zieloną, niebieską i czerwoną tworzyły własne stroje, urządzały pokaz mody, uważnie słuchały bajki o Ćwierćlandzie. Dzięki czemu uczyły się otwartości na innych, przedstawiały scenki, otwierały własne restauracje, malując ich szyldy oraz tworząc własne, kolorowe menu. Dzieci brały także udział, w zabawach przy muzyce oraz wyzwaniach ruchowych. Mimo, że dzieci na co dzień uczęszczają do różnych grup, szybko się zintegrowały i zgodnie współpracowały w zespołach. Na koniec kolorowe krainy zjednoczyły się i na wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka. Po wspólnych zabawach nadszedł czas na samodzielnie przygotowywaną kolację. Później przedszkolaki ochoczo przystąpiły do podziwiania gwiazd przez lunety i lornetki. Następnie przebrały się w piżamy, bo czekała na nich kolejna niespodzianka…. „piżama party” podczas której, dzieci chętnie bawiły się przy dźwiękach znanych przebojów. Następnie po wieczornej toalecie i wysłuchaniu bajki przedszkolaki położyły się spać. Po ogromie wrażeń szybko udały się w objęcia Morfeusza. Noc minęła bardzo spokojnie. Rano, po porannej toalecie dzieci zjadły przygotowane przez siebie śniadanie. Był jeszcze czas na  rozwiązywanie łamigłówek i labiryntów i wspólną zabawę przyniesionymi z domu zabawkami. Czekając na spotkanie z rodzicami, dzieci wzięły udział w malowaniu twarzy.

Na koniec naszej wspólnej przygody zaśpiewaliśmy „Na pożegnanie wszyscy razem” i każde dziecko zostało obdarowane pamiątkowym balonem. Mamy nadzieję, że nocowanie zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Nauczycielki: K. Hodana, B. Łucka, B. Wesołek, M. Wiercioch