Pierwszy Dzień Wiosny

Przyjście nowej pory roku- wiosny – jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci same zajęły się hodowlą fasoli i cebuli. W wazonach pojawiły się bazie. Nie zabrakło też prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów: krokusów. Zgodnie z tradycją przedszkola należało jeszcze pożegnać się ze złą zimą. We czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. W grupie 3a i 4d uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Następnie wyruszyły na poszukiwanie wiosny. Dzieci z wesołym śpiewem, kolorowymi kwiatkami, udały się w wiosennym korowodzie do wszystkich grup w budynku głównym aby  pożegnać się z zimą. Wiosenne słońce rozświetlało wesołe miny dzieci, które wołały „Witaj Wiosno, żegnaj Zimo”! Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Zgiń, przepadnij zimo i nie wracaj do nas!