PIKNIK RODZINNY

Piknik rodzinny zapisał się na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez Przedszkole Samorządowe nr 6. Tego roku obchodziliśmy go 25 maja 2019 roku. Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom pikniku wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju.

Na licznie przybyłe rodziny czekało wiele atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i zaproszonych gości. Dzieci mogły wziąć udział w malowaniu twarzy, puszczaniu baniek mydlanych, grach planszowych czy ozdabianiu i tworzeniu upominków dla najbliższych. Nie zabrakło skoków na trampolinie czy na dmuchanych zjeżdżalniach. Atmosferę uprzyjemniały dźwięki muzyki i tańce prowadzone przez wodzireja. Przedszkolaki nie zapomniały o mamie i tacie dając koncert z okazji ich święta. Podczas festynu zostały również wręczone medale i nagrody dla dzieci biorących udział w projekcie „Mały Miłośnik Krakowa”. Była Malta Służba Medyczna, która uczyła dzieci pierwszej pomocy oraz grupa rekonstrukcyjna GRH Południe, która udostępniła oręż i mundury żołnierzy lotników.

Ogród przedszkolny tętnił życiem, a majowe słoneczko już od rana witało przedszkolaki z całymi rodzinami. Ten kto się zmęczył, nabierał sił zjadając kiełbasę z grilla oraz owocowe szaszłyki zanurzone w czekoladowej fontannie.

Przy takich okazjach jak ta, przypominamy sobie, że najlepsze co możemy ofiarować swojemu dziecku, to nasz czas. Bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

W imieniu zespołu koordynującego – I. Elliott, M. Wiercioch