Powitanie Pani Jesieni

Dnia 23.09.2019 w naszym przedszkolu powitaliśmy kalendarzową jesień, która nie tylko przyniosła nam  kosz pełny jesiennych darów ale i przygotowała dla nas wiele ciekawych zadań matematycznych. Od samego rana, we wszystkich grupach wiekowych, przedszkolaki wykazywały się umiejętnościami matematycznymi: przeliczały, klasyfikowały, tworzyły zbiory ,układały rytmy  z kasztanów, szyszek, liści i innych darów Pani Jesieni. Dzieci z grupy 1a witały nową porę roku na jesiennym spacerze – poznawały drzewa jarzębiny, kasztanowca i dębu. Porównywały kolory, wielkość, kształty i przeliczały owoce i liście drzew. W trakcie zajęć dzieci w zabawach utrwaliły także angielskie nazwy liczebników oraz jesiennych kolorów. Wszystkie przedszkolaki doskonale poradziły sobie z zadaniami matematycznymi, wykonały też wiele jesiennych prac plastycznych.