POZNAJEMY ZAWODY – PLASTYK

W ramach zajęć „poznajemy zawody”, w piątek 26.04.2019  w grupie III B gościliśmy jedną z mam, która przybliżyła dzieciom pracę plastyka- projektanta stron wystawowych, reklamowych i mody.  Nasz gość w interesujący sposób przedstawił na czym  polega praca plastyka, jakich narzędzi używa wykonując swoją pracę. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda gumka chlebowa, czy różne rodzaje ołówków stosowanych w pracy plastyka. W drugiej części spotkania nasz gość poprowadził warsztaty plastyczne, w trakcie których dzieci wykonały bardzo pomysłowe prace: owieczki  z papierowych talerzyków i pop-cornu  oraz  kurczaki z patyczków. Na koniec  dzieci wspólnie obejrzały wystawę swoich prac i podziękowały mamie za zajęcia.

M. Basiak-Stręk