Spektakl „Strażnicy Zaczarowanej Księgi”

Dzieci z grupy 4D w dniu 28 maja 2019 roku obejrzały spektakl „Strażnicy zaczarowanej księgi” organizowany przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. To dynamiczny i pełen humoru spektakl, który przeniósł dzieci w świat krakowskich legend i tajemnic ukrytych w podziemiach Pałacu Krzysztofory. Bohaterowie przedstawienia – Krzysztoforek i Dorotka – za sprawą tajemniczej księgi przenoszą się do średniowiecznego Krakowa i wspólnie z dziećmi przeżyją wspaniałą przygodę. Czemu ta księga jest taka niezwykła? Bo dzięki niej można wędrować w czasie i osobiście spotkać postaci znane z dziejów miasta i krakowskich legend – na przykład Skubę – dzielnego pogromcę Smoka Wawelskiego!

To pełen humoru spektakl, zawierający dużą dawkę humoru, z bajkową scenografią przybliża dzieciom życie dawnego Krakowa. Dużą atrakcją jest bezpośredni i bliski kontakt z aktorami.

M. Wiercioch