Spektakl „Świat Andersena”

Dnia 1 lutego 2019 r. dzieci z grupy 3ai 3b obejrzały w kinie Kijów spektakl  pt.: „Świat Andersena” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru IN-ART. Spektakl dla dzieci składał się z trzech odrębnych bajek Andersena, a każda historia przedstawiona była w innej technice aktorskiej i innym planie. Wszystkie postaci doskonale ukazywały karykaturę ludzkich zachowań, tak charakterystyczną dla świata Andersena. Pierwsza bajka „Świniopas” przedstawiona była w planie żywym, przez aktorów. Kolejna bajka – „Nowe szaty króla” to świat teatru maski. Bajka trzecia – „Brzydkie kaczątko” była przedstawiana w formie teatru lalek, które stanowiły połowę rozmiarów ludzkich i były poruszane przez aktorów. Dzieci zadowolone wychodziły ze spektaklu. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje.