Spotkanie z autorem – warsztaty z książką

W dniu 16 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu gościliśmy autora książki i redaktora panią Magdalenę Kędzierską-Zaporowską, która spotkała się z dziećmi sześcioletnimi z grup 4B, 4C i 4D. Pani Magdalena opowiedziała dzieciom o swojej pracy redaktora. Rozmawiając z przedszkolakami przybliżyła im proces powstawania książki.

Następnie podzieliła się wrażeniami jakie towarzyszyły jej podczas pisania książki „Baśka Murmańska”, w której opowiada dzieciom o niepodległości Polski oraz o pewnym białym niedźwiedziu, który towarzyszył żołnierzom. Zaprosiła dzieci do wysłuchania czytanego przez nią fragmentu opowiadania i wspólnej rozmowy na ten temat. Na zakończenie spotkania dzieci tworzyły własną książkę, ilustrując ją wg własnego pomysłu.

Dziękujemy za spotkanie, które przybliżyło nam nowy zawód i pracę autora książki.

B. Łucka, M. Wiercioch