Warsztaty „Finansowy elementarz”

W dniu 17.X.2018 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty „Finansowy elementarz”. W zajęciach uczestniczyły dzieci z grup 4A, 4B, 4C, 4D.

Fundacja Banku Millennium we współpracy z Fundacją Verba, w ramach projektu „Finansowy elementarz” podjęła cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych, aby każde dziecko, już od początku edukacji przedszkolnej, było etapami przygotowywane do zrozumienia i poznania świata finansów.

W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się skąd się wzięły pieniądze i do czego są potrzebne. Poprzez zabawy edukacyjne przybliżyły sobie pojęcie wartości pieniądza oraz zauważyły różnicę pomiędzy potrzebą a zachcianką. Poznały książeczkę „Przygody pana Sebastiana” a następnie kolorowały do niej ilustracje.

M. Wiercioch, B. Łucka