Warsztaty „MAJSTERKOWO”

Dzieci z grupy 4D dzięki uprzejmości i zaangażowaniu jednego z rodziców uczestniczyły, w warsztatach „Majsterkowo” organizowanych przez firmę Castorama.

We wtorek 16.10.2018 roku udaliśmy się do sklepu Castorama przy ulicy Walerego Sławka, gdzie przedszkolaki zostały zaproszone do udziału w warsztatach technicznych ”Majsterkowo”. Dzieci podzielone na grupy miały do wykonania różne zadania. Część dzieci wykonała stojak na kubki, druga grupa zbijała drewniane pudełka, a pozostali skrzynki na narzędzia lub inne przybory. Narzędzia poszły w ruch i po chwili zaczęły powstawać dziecięce wytwory. Na koniec wszyscy ozdabiali swoje prace pisakami i kolorowymi naklejkami. Powstały kolorowe dzieła, które przedszkolaki zabrały ze sobą do domu. Możliwość uczestniczenia w tego typu zajęciach pozwala dzieciom rozwijać swoje predyspozycje i zainteresowania, a w dalszej kolejności pasje. Warsztaty przygotowują dzieci do odpowiedzi na pytanie: „Kim chcę zostać, gdy dorosnę?

I. Elliott, M. Wiercioch