Warsztaty „Rycerz i jego zbroja”

W dniu 19 października 2018 roku dzieci z grupy 4D uczestniczyły w warsztatach „Rycerz i jego zbroja” w Gmachu Muzeum Narodowego przy al. Zygmunta Krasińskiego.

Dzieci poznały wzór osobowy rycerza, kim był, jak wyglądał on i jego życie. Dowiedziały się na czym polegała jego rola w życiu dworu. Dzięki zgromadzonym eksponatom mogły to sobie wszystko wyobrazić i jeszcze bardziej przybliżyć.

Przedszkolaki zostały pasowane na rycerzy i damy dworu. Mogły przymierzyć hełm rycerski oraz wykonały swój własny herb.

Zajęcia, rozwijając wyobraźnię, są również okazją do kształtowania postaw szacunku wobec przeszłości i pamiątek historycznych. Źródłem zajęć są eksponaty historyczne znajdujące się w muzeum, które przybliżają historię.

I. Elliott, M. Wiercioch