„WSZYSCY WSZYSTKIM ŚLĄ ŻYCZENIA” – spotkanie w Domu Pomocy Społecznej

21 grudnia 2018 r. dzieci z grup IV A i IV D wybrały się do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krakowskiej w Krakowie, by złożyć świąteczne życzenia mieszkającym tam pensjonariuszom.

Najpierw dzieci przedstawiły patriotyczny program artystyczny związany z obchodzonym w tym roku 100 – leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Widać było wzruszenie na twarzach podopiecznych Domu Pomocy Społecznej na dźwięk znanych pieśni patriotycznych i żołnierskich. Przedszkolaki wiedziały, że są to pieśni ważne dla tych osób, które przeszły niejedno w swoim życiu. Jako że nasz występ odbył się w okresie przedświątecznym, nie zabrakło też kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci. Przedszkolaki złożyły świąteczne życzenia i obdarowały podopiecznych drobnymi świątecznymi upominkami.

Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci, a spotkanie pozwoliło naszym dzieciom uświadomić sobie, że wokół nas jest wielu potrzebujących, którym uśmiech i dobre słowo pozwalają rozjaśnić codzienność.

I.Elliott, K. Hodana, E. Kowalczyk, M. Wiercioch