Jadłospis.

Jadłospis

Przedszkole zapewnia dzieciom zdrowe i racjonalne żywienie. Dziecko nie jest zmuszane do jedzenia potraw, których nie lubi, ma możliwość wyboru surówek i decydowania ile zje, ma stały dostęp do napojów między posiłkami w sali i podczas pobytu w ogrodzie. Ma stworzone warunki do samoobsługi i uczenia się kultury spożywania posiłków..

27.06.2022

ŚNIADANIE 1:
Zupa mleczna z grysikiem /pszenica/, chleb mieszany /mąka pszenna i żytnia/ z masłem,
szynką z Bobrownik, sałatą, herbata z cytryną.

ŚNIADANIE 2:
Chleb żyto z masłem serem waniliowym, herbata z cytryną.

OBIAD:
Zupa ziemniaczana z jarzynami /seler/, zielona pietruszką na maśle ze śmietaną.
Zapiekanka makaronowa /mąka pszenna, jaja/ z kurczakiem i brokułami w sosie śmietanowym,
marchewka z jogurtem, kompot owocowy.

28.06.2022

ŚNIADANIE 1:
Zupa mleczna z płatkami kukurydzianymi, chleb pasterski /mąka pszenna, żytnia,
jęczmienna, jogurt/ z masłem
, pastą z tuńczyka i jaj ze szczypiorem i rzodkiewką.

ŚNIADANIE 2:
Budyń czekoladowy /wyrób własny, mleko/ ciastka zbożowe z żurawiną, truskawki.

OBIAD:
Zupa grysikowa /pszenica/ na rosole z jarzynami /seler/, zieloną pietruszką.
Ziemniaki, sznycelek mielony /bułka pszenna, jaja/, kapusta duszona ze śmietaną.

29.06.2022

ŚNIADANIE 1:
Zupa mleczna z płatkami owsianymi, chleb krakowski /mąka pszenna, żytnia/ z masłem,
polędwicą drobiową, pomidorem, szczypiorem, herbata z cytryną.

ŚNIADANIE 2:
Chleb graham /mąka pszenna i żytnia/ z masłem, pastą jajeczną z rzodkiewką, herbata z cytryną.

OBIAD:
Zupa ogórkowa z ryżem, jarzynami /seler/, zieloną pietruszką ze śmietaną.
Kluseczki leniwe z masłem, cukrem, szklanka soku jabłkowego.

30.06.2022

ŚNIADANIE 1:
Zupa mleczna z makaronem /mąka pszenna i żytnia/, chleb krakowski /mąka pszenna i żytnia/ z masłem,
pieczenią rzymską, ogórkiem zielonym, herbata z cytryną.

ŚNIADANIE 2:
Kisiel wiśniowy /wyrób własny/, truskawki, paluchy kukurydziane.

OBIAD:
Zupa z groszku zielonego z grzankami /bułka pszenna/, jarzynami /seler/, zieloną pietruszką ze śmietaną.
Kasza jęczmienna, klopsiki w sosie koperkowym /bułka pszenna, śmietana, jaja/, ogórek małosolny, kompot owocowy.

01.07.2022

ŚNIADANIE 1:
Zupa mleczna z płatkami orkiszowymi, chleb z masłem, serem żółtym, pomidorem, herbata z cytryną.

ŚNIADANIE 2:
Kasza kuskus /pszenica/ z musem truskawkowym.

OBIAD:
Zupa porowa z makaronem /mąka pszenna i żytnia/, jarzynami /seler/, zieloną pietruszka ze śmietaną.
Ziemniaki, ryba miruna panierowana /jaja, bułka pszenna/, surówka z kapusty pekińskiej
z ogórkiem zielonym i jogurtem, kompot owocowy.