Jadłospis.

Jadłospis

Przedszkole zapewnia dzieciom zdrowe i racjonalne żywienie. Dziecko nie jest zmuszane do jedzenia potraw, których nie lubi, ma możliwość wyboru surówek i decydowania ile zje, ma stały dostęp do napojów między posiłkami w sali i podczas pobytu w ogrodzie. Ma stworzone warunki do samoobsługi i uczenia się kultury spożywania posiłków..

Poniedziałek 03.10.2022

ŚNIADANIE 1:
Zupa mleczna z płatkami owsianymi, chleb krakowski /mąka pszenna i żytnia/ z masłem,
szynką wędzoną, ogórkiem kiszonym, herbata z cytryną.

ŚNIADANIE 2:
Chleb pszenny z masłem, jajko w majonezie, kakao /mleko/ herbata owocowa, śliwki.

OBIAD:
Zupa kalafiorowa z ziemniakami, jarzynami /seler/, zieloną pietruszką na maśle ze śmietaną.
Makaron /mąka pszenna, jaja/ z kurczakiem i szpinakiem w sosie śmietanowym,
pomidorki koktajlowe, kompot owocowy.

Wtorek 04.10.2022

ŚNIADANIE 1:
Zupa mleczna z płatkami kukurydzianymi, chleb pasterski /mąka pszenna, żytnia, jęczmienna, jogurt/
z masłem, pastą z tuńczyka
ze szczypiorem i rzodkiewką, herbata z cytryną.

Serek
naturalny z dodatkiem truskawek, ciastka zbożowe z morelą bez dodatku cukru.

OBIAD:
Zupa grysikowa na rosole, jarzynami /seler/, zieloną pietruszką.
Ziemniaki, kotlet z indyka, panierowany /bułka pszenna, jaja/, surówka z selera z jogurtem, kompot owocowy.

Środa 05.10.2022

ŚNIADANIE 1:
Zupa mleczna z płatkami ryżowymi, chleb żyto z masłem, pastą mięsną ze szczypiorem i rzodkiewką, herbata z cytryną.

ŚNIADANIE 2:
Budyń waniliowy /mleko/, chrupki kukurydziane, jabłko.

OBIAD:
Zupa grochowa z kaszą /jęczmień/, jarzynami /seler/, zieloną pietruszką na mięsie.
Pierogi ruskie /mąka pszenna, jaja, ser biały/ z masłem i cebulką, pomidorki koktajlowe, kompot owocowy.

Czwartek 06.10.2022

ŚNIADANIE 1:
Zupa mleczna z płatkami jęczmiennymi, chleb mieszany /mąka pszenna i żytnia/ z masłem,
kiełbasą krakowską podsuszaną, herbata z cytryną.

ŚNIADANIE 2:
Chleb słonecznik /mąka pszenna żytnia, sezam, owies, soja/ z masłem, powidłem śliwkowym
/wyrób własny/, kawa z mlekiem, herbata owocowa, jabłko.

OBIAD:
Zupa porowa z makaronem /mąka pszenna, jaja/, jarzynami /seler/, zieloną pietruszką na maśle ze śmietaną.
Ziemniaki, schab duszony w sosie własnym, buraczki ze śmietaną, kompot owocowy.

Piątek 07.10.2022

ŚNIADANIE 1:
Zupa mleczna z kaszą kuskus /pszenica/, chleb pasterski /mąka pszenna, żytnia, jęczmienna, jogurt/
z masłem, serem żółtym
, papryką, herbata z cytryną.

ŚNIADANIE 2:
Makaron /mąka pszenna, jaja/ z koktajlem borówkowym /jogurt/.

OBIAD:
Zupa jarzynowa /seler/ z ryżem, zieloną pietruszką na maśle ze śmietaną.
Ziemniaki, paluszki rybne z dorsza /bułka pszenna, jaja/, surówka z kapusty kiszonej z marchewką i jabłkiem.