Jadłospis.

Jadłospis

Przedszkole zapewnia dzieciom zdrowe i racjonalne żywienie. Dziecko nie jest zmuszane do jedzenia potraw, których nie lubi, ma możliwość wyboru surówek i decydowania ile zje, ma stały dostęp do napojów między posiłkami w sali i podczas pobytu w ogrodzie. Ma stworzone warunki do samoobsługi i uczenia się kultury spożywania posiłków..

27.09.2021

ŚNIADANIE 1:
Zupa mleczna z płatkami owsianymi, chleb krakowski /mąka pszenna i żytnia/ z masłem, szynką wędzoną,
ogórkiem kiszonym, herbata z cytryną.

ŚNIADANIE 2:
Frytki pieczone z ketchupem, herbata owocowa, śliwki.

OBIAD:
Zupa dyniowa z groszkiem ptysiowym /jaja, mąka pszenna/, jarzynami, /seler/ zieloną pietruszką na maśle ze śmietaną.
Makaron spaghetti /mąka pszenna, jaja/ z mięsem w sosie pomidorowym marchewka do chrupania, kompot owocowy.

28.09.2021

ŚNIADANIE 1:
Zupa mleczna z płatkami kukurydzianymi, chleb pasterski /mąka pszenna, żytnia, jęczmienna, jogurt/
z masłem, pastą z tuńczyka
ze szczypiorem i rzodkiewką, herbata z cytryną.

Jogurt
naturalny z bananem, ciastka zbożowe z morelą bez dodatku cukru.

OBIAD:
Rosół z makaronem, jarzynami /seler/, zieloną pietruszką.
Ziemniaki, udziec z kurczaka duszony w jarzynach, surówka z kapusty czerwonej z jabłkiem, kompot owocowy.

29.09.2021

ŚNIADANIE 1:
Zupa mleczna z grysikiem /pszenica/, chleb żyto z masłem, pastą mięsną ze szczypiorem i rzodkiewką, herbata z cytryną.

ŚNIADANIE 2:
Budyń waniliowy /mleko/, chrupki kukurydziane, jabłko.

OBIAD:
Zupa grochowa z kaszą /jęczmień/, jarzynami /seler/, zieloną pietruszką na mięsie.
Pierogi ruskie /mąka pszenna, jaja, ser biały/ z masłem i cebulką, pomidorki koktajlowe, kompot owocowy.

30.09.2021

ŚNIADANIE 1:
Zupa mleczna z płatkami jęczmiennymi, chleb mieszany /mąka pszenna i żytnia/ z masłem, kiełbasą krakowską podsuszaną,
herbata z cytryną.

ŚNIADANIE 2:
Chleb słonecznik /mąka pszenna żytnia, sezam, owies, soja/ z masłem, serem białym waniliowym, kawa z mlekiem, herbata owocowa.

OBIAD:
Zupa porowa z makaronem /mąka pszenna, jaja/, jarzynami /seler/ zieloną pietruszką na maśle ze śmietaną.
Ziemniaki, kotlet mielony /jaja, bułka pszenna/, buraczki ze śmietaną, kompot owocowy, śliwki.

01.10.2021

ŚNIADANIE 1:
Zupa mleczna z kaszą kuskus /pszenica/, chleb pasterski /mąka pszenna, żytnia, jęczmienna, jogurt/
z masłem, serem żółtym
, papryką, herbata z cytryną.

ŚNIADANIE 2:
Makaron /mąka pszenna, jaja/ z koktajlem borówkowym /jogurt/.

OBIAD:
Zupa jarzynowa /seler/ z ryżem, zieloną pietruszką na maśle ze śmietaną.
Ziemniaki, paluszki rybne z dorsza /bułka pszenna jaja/, surówka z kapusty kiszonej z marchewką i jabłkiem.