„Christmas in Poland and Great Britain” – Zajęcia integracyjne z klasą IV Szkoły Podstawowej nr 149

W dniu 15 Grudnia w grupie IV D gościliśmy dzieci z klasy IV c ze Szkoły Podstawowej  nr 149. Dzieci wspólnie obejrzały prezentację multimedialną pt. : ”Christmas in Poland and Great Britain” –„Święta Bożego Narodzenia w Polsce i w Wielkiej Brytanii”.  W trakcie prezentacji dzieci dowiedziały się o najważniejszych tradycjach i zwyczajach, zobaczyły  jak wyglądają  potrawy serwowane w okresie świątecznym. Podawane informacje wsparte były materiałem wizualnym urozmaiconym animacjami co  wzbudziło duże  zainteresowanie uczestników zajęć. Po zakończonej prezentacji, dzieci wzięły udział  w zabawie ruchowej do melodii kolędy ”Jingle Bells”, szukały w grupach Mikołaja (Santa Clause), podawały w języku angielskim nazwy zabawek wyciąganych z pudełka,  ozdabiały papierowe choinki kredkami pastelowymi.

Na zakończenie zajęć nasi goście przygotowali przedszkolakom niespodziankę – Quiz Świąteczny oparty na własnoręcznie wykonanych rysunkach. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z zadaniem i otrzymały za to gromkie brawa ze strony starszych dzieci.

W trakcie zajęć dzieci wykazały duży poziom zaangażowania w zabawach, świetnie ze sobą współpracowały w trakcie wykonywania zadań a wszystkiemu towarzyszyła przyjemna i radosna atmosfera. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne spotkanie.

Małgorzata Basiak-Stręk, Małgorzata Wiercioch