Dzień Dyni

W dniu 04.11.2022 w przedszkolu organizowany był Dzień Dyni. Dzieci w ten dzień ubrane były w kolorze pomarańczowym. Nauczyciele zorganizowali zajęcia dotyczące tematyki, dzieci mogły zobaczyć jak wygląda dynia w środku, wykonywały zadania matematyczne przy użyciu pestek dyni, rozwiązywały zagadki, układały pocięty obrazek dyni, kolorowały obrazek dyni, starsze grupy samodzielnie ozdabiały wcześniej przyniesione dynie.

Na zajęciach z języka angielskiego przedszkolaki wysłuchały bajki „The Enormous Pumpkin”, w zabawach i piosenkach utrwaliły angielską nazwę dyni, obejrzały pokaz wykonania dyniowego lampionu. Podsumowaniem zajęć była wspólna praca plastyczna grup III oraz IV, która polegała na ozdobieniu sylwety dyni papierem kolorowym.