Kolorowy Dzień Zwierząt

W dniu 17 listopada przedszkolaki z wszystkich grup uczestniczyły w „Kolorowym dniu zwierząt”. Dzieciom w tym dniu towarzyszyły ulubione zwierzakowe pluszaki, nie zabrakło też zdjęć oraz ważnych informacji na temat właściwego zajmowania się domowymi pupilami. W trakcie zajęć dzieci z wielką radością opowiadały o swoich zwierzątkach, rozmawiały o odpowiedzialności, tworzyły „dekalog przyjaciela zwierząt”. Powstało wiele pięknych prac plastycznych, dzieci kolorowały obrazki ze zwierzętami, tworzyły  kolorowe maski zwierząt, książeczki o zwierzętach. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w licznych zabawach muzycznych, ruchowych, teatralnych. Quiz zorganizowany na zakończenie dnia utrwalił zdobyte wiadomości i pozwolił na zdobycie przez każde dziecko „Odznaki Przyjaciela Zwierząt”.

M. Basiak-Stręk, I. Mirecka, J. Niedzielska