OD ZIARENKA DO BOCHENKA – PROJEKT GRUPY 2C

26. września dzieci z grupy 2c rozpoczęły czterodniowy projekt zatytułowany „Od ziarenka do bochenka,,. Nauczyły się rozpoznawać kłosy pszenicy od kłosów owsa. Uczestniczyły w zabawie sensoryczno- matematycznej – wyłuskiwania ziarenek z kłosów pszenicy i wspólnie wraz z N. liczyły wydobyte z kłosa ziarna. Wykonały pracę plastyczną pt. ,, Zbożowy kłos ”.

W drugim dniu projektu dzieci z grupy 2c uczestniczyły w zabawie muzyczno – ruchowej do piosenki ,,Mało nas do pieczenia chleba ” . Brały też udział w zabawie sensorycznej ,,Malowanie paluszkiem na tackach z mąką”. Obejrzały film edukacyjny o pracy rolnika, młynarza i piekarza. Podczas spaceru odwiedziły najbliższą piekarnię zlokalizowaną w pobliżu przedszkola.

W trzecim dniu projektu ,,Od ziarenka do bochenka „, dzieci z grupy 2 c zapoznały się z asortymentem wyrobów piekarskich podczas zabaw z pokazem obrazków oraz zabaw orientacyjno – porządkowych. Wykonały pracę plastyczno- techniczną z masy solnej ,, mój tworek z ciasta”. Po wypieczenia utworzonych kształtów według własnego pomysłu, dzieci ostudzone ciastowe Tworki pomalowały na ulubione kolory farbami.

Dzieci z 2c w ostatnim dniu projektu wraz z nauczycielem zrobiły i upiekły własny chleb. W upieczeniu pomogły nam w tym panie pracujecie w naszej kuchni. Po ostudzeniu chleba odbyła się uroczysta degustacja. Dzieci same posmarowany sobie pokrojone kropeczki masłem i zajadały swoją porcję ze smakiem. Chlebek wyszedł nam bardzo pyszny.

Na koniec odbyła się pyszna degustacja.