„Śladami nadwiślańskich legend” – warsztaty w MDK

W piątek 1.12 grupa III c brała udział w warsztatach zorganizowanych przez MDK z cyklu „Śladami Nadwiślańskich Legend”. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się gdzie leży i z czego słynie miasto Toruń, słuchając legendy o toruńskich piernikach poznały sekretny składnik wypieku piernikowych serc. W zabawach ruchowych wybierały Kasię i Bogumiła, zamieniały się w pracowite pszczółki, pokazywały jak upiec przepyszne pierniczki. Pod koniec zajęć dzieci  sprawdziły swoją wiedzę odpowiadając na pytania dotyczące legendy o piernikach i miasta Torunia.

M.Basiak-Stręk, I. Węgrzyn

W poniedziałek 11 grudnia przedszkolaki z grupy III F także brały udział w warsztatach dotyczących Legendy o toruńskich piernikach. Oto, jak się bawili: