Turlanie na matach sensorycznych

W październiku w naszym przedszkolu odbywały się dni turlania na matach sensorycznych. Do zabaw z dziećmi wykorzystano przygotowane przez nauczycieli ścieżki sensoryczne zrobione z materiałów naturalnych oraz innych o różnych fakturach. Tego typu zabawy to bardzo dobre źródło bodźców sensorycznych, świetnie działają na układ przedsionkowy, który odpowiada na równowagę, pomaga utrzymać napięcie mięśniowe i koordynuje ruchy ciała. Zmysł równowagi ma ogromne znaczenie dla rozwoju i uczenia się, jest ściśle połączony z każdym innym zmysłem, pozwala utrzymać właściwe napięcie mięśniowe, posturę ciała i koordynować ruchy. Dzieci podczas zabaw miały okazję doświadczać różnych faktur oraz przezwyciężać swoje trudności. Zabawa bardzo podobała się  przedszkolakom. Poniżej relacja fotograficzna ze wspólnych zabaw.