VI Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski „Kraków w poezji” (online)

W tym roku odbył się VI Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski „Kraków w poezji” w formie online. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, kształtowanie uczuć i postaw patriotycznych dzieci oraz rozwijanie umiejętności prezentowania uzdolnień artystycznych w atmosferze życzliwości.

Miło jest nam poinformować, że konkurs został rozstrzygnięty w dniu 17 czerwca 2022 roku. Przy ocenie jury wzięło pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu, tempo, intonację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Oto wyniki:

1 miejsce – Maja K.  P176 za wiersz „O królewnie Wandzie co Niemca nie chciała” E. Stadtmuller

2 miejsce – Martyna S.  P163 za wiersz „W pobliżu Barbakanu” L. J Kerna

3 miejsce – Emilia Z. P163 za wiersz „Smok wawelski” L.J. Kerna

Wyróżnienia – Marta J.   P6 za wiersz „Kraków” autor nieznany

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy, życząc dalszych sukcesów. Podziękowania dla nauczycieli przygotowujących dzieci do konkursu za włożony trud i chęć rozwijania dziecięcych uzdolnień.

Zapraszamy ponownie!

Koordynatorzy konkursu: B. Łucka, M. Basiak-Stręk, M. Wiercioch